Betis poświęci kluczowego pomocnika

William Carvalho
William Carvalho Pressfocus

Real Betis wciąż ma poważne problemy z rejestracją nowych zawodników. Klub musi szukać oszczędności i ofiarą tego może paść William Carvalho. Jak przekazali dziennikarze Estadio Deportivo, pomocnik jest w trakcie negocjacji na temat przenosin do AC Monzy.

  • Z powodu problemów finansowych Real Betis nie może zarejestrować nowych zawodników
  • Klub potrzebuje najpierw odciążyć nieco budżet płacowy, dlatego rozważa sprzedanie Williama Carvalho
  • Portugalczyk jest bliski przenosin do włoskiej Monzy

Carvalho zostanie poświęcony aby zarejestrować nowych piłkarzy

Nie tylko FC Barcelona ma w Hiszpanii problem z rejestracją zawodników. Z powodu abstrakcyjnie restrykcyjnych przepisów w La Liga podobne kłopoty ma Real Betis. Na spotkanie ligowe z RCD Mallorca klub był w stanie zarejestrować tylko jednego sprowadzonego latem zawodnika. Rozwiązaniem miała być sprzedaż Marca Bartry, ale niewykluczone, że klub będzie musiał sprzedać więcej piłkarzy.

Kandydatem w kolejce do odejścia jest William Carvalho, którym w trakcie letniego okienka transferowego interesowało się wiele klubów. 30-latek jest ceniony przez sztab szkoleniowy, jednak klub planuje sprzedać go, by uzyskać środki niezbędne do rejestracji nowych graczy. Już jakiś czas temu ofertę za pomocnika wystosowała Monza, jednak została ona odrzucona przez Betis.

Włoski klub proponował wypożyczenie piłkarza z opcją wykupu za 6 milionów euro. Nie znalazła ona uznania w oczach zarządu. Według doniesień Estadio Deportivo, kluby znajdują się obecnie na zaawansowanym etapie negocjacji. Oprócz beniaminka Serie A Portugalczykowi uważnie przygląda się Olympique Lyon i Galatasaray, jednak to zespół z Włoch jest najbliżej sprowadzenia go. 

Los Verdiblancos do tej pory zarejestrowali jedynie sprowadzonego latem Felipe Luisa. Pozostali zawodnicy wciąż czekają na możliwość gry w La Liga, co wzmaga ich irytację. Klub zdaje sobie sprawę, że musi wypracować jakieś rozwiązanie jak najszybciej. Z tego powodu transfer Williama Carvalho wydaje się wysoce prawdopodobny.

Sprawdź również: Bartra kończy przygodę z La Ligą, czas na Turcję

Komentarze