Real podjął decyzję w sprawie wypożyczonego gracza

Brahim Diaz
Brahim Diaz fot. PressFocus

Real Madryt zamierza dać w przyszłym sezonie szansę w pierwszej drużynie Brahimowi Diazowi, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Milanie. Ostateczna decyzja będzie więc należeć do samego zawodnika, który może chcieć pozostać w Mediolanie.

  • Brahim Diaz przebywa obecnie na wypożyczeniu w Milanie
  • Stał się jedną z czołowych postaci ofensywy. Mistrzowie Włoch mają opcję definitywnego wykupu za 22 miliony euro
  • Real zdecydował, że w przypadku powrotu Hiszpana do Madrytu zamierza na niego postawić

Real chce dać szansę Diazowi

Wychowanek Manchesteru City nie znalazł uznania w oczach Pepa Guardioli, dlatego w 2019 roku skorzystał z propozycji Realu i przeniósł się do Madrytu. Liczył, że uda mu się przebić do pierwszej drużyny, lecz rozegrał w niej łącznie tylko 21 występów. Szansy na regularne występy poszukał więc na wypożyczeniu, a taką możliwość zagwarantował mu Milan. Jego okres w Mediolanie był całkiem niezły, w związku z czym w 2021 roku zdecydowano się przedłużyć transfer czasowy o kolejne dwa lata.

Jednokrotny reprezentant Hiszpanii stopniowo buduje swoją pozycję w zespole. W obecnym sezonie wystąpił w dziesięciu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, a media obiegła jego fantastyczna bramka w starciu z Juventusem. Niedługo czeka go bardzo istotna decyzja dotycząca dalszej przyszłości.

W umowie między klubami zawarta została klauzula wykupu, która opiewa na 22 milionach euro. Trudno na ten moment wyrokować, czy Milan będzie chciał z niej skorzystać, jednak dobra dyspozycja zawodnika wskazuje, że tak się może stać. W Madrycie podjęto już decyzję w sprawie swojego wypożyczonego gracza.

Jeśli Diaz zdecyduje się wrócić do Królewskich, dostanie szanse na pokazanie swoich umiejętności. Teraz może otrzymać zdecydowanie więcej okazji do gry, bowiem w Realu nie grają już Gareth Bale czy Isco, a po sezonie jego szeregi opuści również najprawdopodobniej Marco Asensio. Ostateczna decyzja należeć będzie więc do samego zawodnika.

Zobacz również: “Xavi to mieszanka Guardioli i Luisa Enrique”

Komentarze