Napastnik RCD Mallorca rozchwytywany

Vedat Muriqi
Vedat Muriqi Pressfocus

Włodarze Lazio Rzym uważali, że zrobili bardzo udaną transakcję, sprzedając Vedata Muriqiego do RCD Mallorca za nieco ponad 7 milionów euro. Reprezentant Kosowa bardzo dobrze odnalazł się w drużynie z La Liga i jest jednym z najlepszych strzelców w lidze. Dziennikarze Il Tempo donoszą, że napastnikiem zainteresowało się wiele wyżej notowanych drużyn.

  • Latem Mallorka wykupiła na stałe Vedata Muriqiego z Lazio Rzym
  • Reprezentant Kosowa imponuje skutecznością i jest w czołówce najlepszych strzelców La Liga
  • Zdaniem mediów niedługo może on zmienić pracodawcę

Coraz więcej klubów zainteresowanych napastnikiem Mallorki

Valencia, Espanyol, Villarreal, Atletico Madryt. Co łączy te drużyny? Każdej z nich bramkę strzelił już w tym sezonie Vedat Muriqi. Napastnik RCD Mallorca jest w znakomitej formie i w każdym z ostatnich czterech meczów ligowych zanotował trafienie. Dzięki temu zajmuje on trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga, zaraz za Borją Iglesiasem i Robertem Lewandowskim. 

Latem Lazio Rzym oddawało go bez żalu do ekipy z ligi hiszpańskiej, traktując zarobek w postaci ponad 7 milionów euro za świetną transakcję. Reprezentant Kosowa bardzo dobre odnalazł się w realiach hiszpańskiego futbolu, a jego wartość rynkowa rośnie. Dziennikarze Il Tempo przekazali, że 28-latkiem zainteresowało się już wiele wyżej notowanych zespołów. 

Orły w kontrakcie zapewniły sobie aż 45 procent udziałów w zarobkach od jego przyszłego transferu, dlatego spodziewają się w najbliższym czasie bonusu. Napastnik może już w trakcie zimowego okienka transferowego zamienić Mallorkę na mocniejszy klub. 

Jego aktualny pracodawca umieścił w jego kontrakcie klauzulę wykupu na poziomie 35-40 milionów euro. Niewykluczone, że znajdzie się w styczniu klub gotowy zapłacić tyle za reprezentanta Kosowa. Vedat Muriqui w 12 meczach w tym sezonie strzelił już osiem bramek.

Sprawdź: FC Barcelona obserwuje graczy ligowego rywala

Komentarze