Wspaniały wieczór Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona wykonała swój plan

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Wspaniały wieczór przeżył Robert Lewandowski na Camp Nou. Reprezentant Polski strzelił trzy bramki, a FC Barcelona rozgromiła Viktorię Pilzno aż 5-1.

• W środę FC Barcelona mierzyła się z Viktorią Pilzno w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów
  • “Duma Katalonii” rozgromiła swojego rywala aż 5-1
  • Trzy bramki na Camp Nou zdobył Robert Lewandowski

Magiczny wieczór Polaka na Camp Nou

FC Barcelona chce zmazać plamę po nieudanym występie w Lidze Mistrzów w poprzedniej kampanii. Wówczas zakończyła ona swój udział w rozgrywkach na fazie grupowej. Aby teraz nie powtórzyć tego błędu, koniecznie było pokonanie takiej drużyny, jak Viktorii Pilzno.

Środowa rywalizacja przebiegała dokładnie tak, jak się tego spodziewano. “Duma Katalonii” od pierwszej minuty dominowała i napierała na swojego rywala. Pierwsza bramka padła już w 13. minucie, a jej autorem był Franck Kessie. Później swoje show rozpoczął Robert Lewandowski.

Polak otworzył swój dorobek strzelecki w 34. minucie. Precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego pokonał bramkarza czeskiej drużyny i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Później, niespodziewanie, Viktoria Pilzno odpowiedziała i zmniejszyła swoją stratę do “Dumy Katalonii”. Przed zejściem na przerwę Lewandowski dołożył drugie trafienie, tym razem wykorzystując świetne dośrodkowanie Ousmane Dembele.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gościom brakowało umiejętności, aby skutecznie zagrozić wyżej notowanym rywalom. W 67. minucie reprezentant Polski skompletował hattricka po technicznym strzale zza pola karnego. Raptem cztery minuty później bramkę zdobył Ferran Torres, który ustalił tym samym wynik spotkania na 5-1.