Koniec sezonu dla nowej gwiazdy Realu Sociedad

Umar Sadiq
Umar Sadiq PressFocus

Umar Sadiq doznał poważnie wyglądającej kontuzji kolana w meczu Getafe z Realem Sociedad. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało zerwanie przedniego więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Taka diagnoza oznacza dla Nigeryjczyka najprawdopodobniej koniec gry w tym sezonie.

  • Umar Sadiq pod koniec okna transferowego został najdroższym nabytkiem w historii Realu Sociedad
  • W debiucie strzelił gola, ale już trzeci mecz dla Txuri-urdin okazał się dla niego katastrofalny
  • Nigeryjczyk zerwał przednie więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Najprawdopodobniej nie wróci już do gry w tym sezonie

Sadiq zerwał więzadła w prawym kolanie. Katastrofa nowej gwiazdy Realu Sociedad

Umar Sadiq został bohaterem jednego z największych transferów letniego okienka w Hiszpanii. Real Sociedad sprzedał za małą fortunę Alexandra Isaka, więc potrzebował nowego napastnika. Nigeryjczyk był motorem napędowym zespołu Almerii, który w zeszłym sezonie wziął szturmem drugą linię i awansował do La Ligi. Na poziomie ekstraklasy też zdążył już udowodnić swoją wartość, zdobywając dwa gole w trzech pierwszych kolejkach bieżącej kampanii.

Nic zatem dziwnego, że Baskowie postawili na 25-latka. Zainwestowali w niego 20 milionów euro, a do tego mogą dopłacić Almerii kolejne pięć. Oznacza to tyle, że Sadiq został najdroższym nabytkiem w historii klubu. I zanotował świetny debiut, zdobywając gola przeciwko Atletico na dziewięć minut po wejściu z ławki rezerwowych.

Niestety, trzeci mecz dla Realu Sociedad nie był już tak udany dla 25-latka. Jeszcze przed przerwą doznał kontuzji kolana, gdy próbował na środku boiska odebrać piłkę rywalowi. Już na pierwszy rzut okaz sytuacja nie wyglądała dobrze. Badanie rezonansem magnetycznym tylko potwierdziło obawy kibiców. Nigeryjczyk zerwał przednie więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Najprawdopodobniej oznacza to dla gracza koniec sezonu. Będzie mógł udowodnić swoją wartość dopiero w następnej kampanii.

Sadiq w pięciu meczach ligowych zdołał strzelić trzy bramki.

Czytaj więcej: Gwiazda Betisu z poważną kontuzją.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze