Kolejna klęska Sevilli. Marzenia o awansie oddalają się

Jude Bellingham i Isco
Jude Bellingham i Isco PressFocus

Bez zwycięstwa pozostaje Sevilla w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W środowy wieczór drużyna Julena Lopeteguiego doznała dotkliwej porażki 1:4 przed własną publicznością z Borussią Dortmund, oddalając się tym samym od fazy pucharowej.

Sevilla bezradna w starciu z Borussią

Spotkanie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando gości z Dortmundu, którzy na prowadzenie wyszki już w 6. minucie. Po zagraniu Jude’a Bellinghama, piłkę na lewej stronie boiska opanował Raphael Guerreiro, wpadł z nią w pole karne, a następnie świetnym uderzeniem w kierunku dalszego rogu nie dał szans bramkarzowi.

Przed przerwą Borussia zdobyła jeszcze dwa gole. W 41. minucie na 2:0 podwyższył Bellingham, który z łatwością oszukał w polu karnym kilku przeciwników i strzałem z dość ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce. Dwie minuty później trzeciego gola zdobył Karim Adeyemi, który dobił obroniony przez bramkarza strzał jednego ze swoich kolegów.

Sześć minut po przerwie skutecznie zaatakowała Sevilla. Po centrze Alexa Tellesa z lewej strony boiska, celnym strzałem głową popisał się Youssef En-Nesyri. Było to jednak wszystko na co było stać Sevillę w tym meczu.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 4:1 gości, którzy wynik ustalili w 75. minucie. Po dośrodkowaniu Youssoufy Moukoko, piłkę uderzeniem głową do siatki skierował zupełnie niepilnowany w polu karnym Julian Brandt.