Sevilla planuje pozyskać napastnika Barcelony

Memphis Depay
Memphis Depay fot. PressFocus

Sevilla według najnowszych doniesień mediów rozważa wzmocnieniem się w ofensywie kosztem FC Barcelony. Na celowniku Andaluzyjczyków znalazł się Memphis Depay, podaje Football Espana.

  • Sevilla według informacji mediów jest poważnie zainteresowana jednym z piłkarzy Barcelony
  • Na radarze Andaluzyjczyków znajduje się Memphis Depay
  • Rynkowa wartość piłkarza wynosi 20 milionów euro

Depay na celowniku wicemistrzów La Liga

Sevilla miała ambitne plany związane z trwającą kampanią. Aktualnie jednak plasuje się dopiero na 18. pozycji w ligowej tabeli. Na koncie Andaluzyjczyków jest 13 goli strzelonych w 14 spotkaniach. Nie dziwi zatem, że władze klubu rozglądają się za wzmocnieniami w ofensywie.

Football Espana sugeruje, że na radarze Sevilli znajduje się Memphis Depay. Ostatnio pojawiły się informacje, że FC Barcelona jest gotowa rozstać się z zawodnikiem, rozwiązując z nim umowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu klub mógłby odciążyć się finansowo.

Jasne jest, że reprezentant Holandii także myśli o zmianie klubu. Bierze jednak pod uwagę transfer do ekipy, mającej ambitne cele. Sevilla w tym gronie się nie znajduje.

Depay trafił do Barcy na zasadzie wolnego transferu latem minionego roku. W tym sezonie napastnik spędził na boisku 131 minut, strzelając jednego gola.

Ekipa Jorge Sampaoliego do ligowego grania po przerwie na mundial wróci pod koniec roku, mierząc się na wyjeździe z Celtą Vigo. Tymczasem pierwsze spotkanie po Nowym Roku piłkarze Sevilli rozegrają 8 stycznia z Getafe.

Czytaj więcej: Barcelona obserwuje czterech pomocników

Komentarze