Skarga Espanyolu ws. Lewandowskiego odrzucona

Piłkarze Espanyolu
Piłkarze Espanyolu fot. PressFocus

Espanyol po meczu z FC Barcelona złożyć skargę w związku z udziałem Roberta Lewandowskiego w derbach. Polski napastnik był zawieszony na trzy spotkania. Znana jest decyzja w tej sprawie Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

  • Robert Lewandowski według sterników Espanyolu nie miał prawa zagrać w derbowym meczu
  • Władze klubu z RCDE Stadium złożyły skargę w sprawię
  • W środę 11 stycznia światło dzienne ujrzała decyzja Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej

Lewandowski zagrał niesłusznie w derbach?

Espanyol musi pogodzić się z tym, że skargą związana z udziałem Roberta Lewandowskiego w derbowym spotkania została odrzucona. W każdym razie sternicy dziewiętnastej aktualnie ekipy w tabeli La liga zamierza się odwołać od decyzji.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski został zawieszony na trzy mecze w La Liga za przewinienie w starciu z Osasuną, które miały miejsce w listopadzie minionego roku. Później jednak na wniosek klubu z Camp Nou przedstawiciele Sądu Centralnego w Madrycie wydały decyzję o zawieszeniu kary Polaka. To skutkowały tym, że Lewandowski mógł wystąpić przeciwko Espanyolowi.

Klub z RCDE Stadium nie potrafił pogodzić się z występem Lewego, zgłaszając skargę w sprawie. Komisja Zawodów Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej jednak odrzuciła wniosek. W każdym razie Espanyol nie zgadza się z tą decyzją i będzie to kwestionować w komisji odwoławczej.

Lewandowski w tej kampanii wystąpił w 15 meczach ligi hiszpańskiej. Strzelił w nich 13 goli i zanotował cztery kluczowe podania.

Czytaj więcej: La Liga: FC Barcelona triumfuje bez Lewandowskiego, przełamanie Sevilli

Komentarze