Znamy pary i datę Superpucharu Hiszpanii

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

W czwartek Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) podała szczegóły nadchodzącego Superpucharu Hiszpanii. Ponownie turniej odbędzie się w Arabii Saudyjskiej i wezmą w nim udział cztery drużyny.

  • RFEF podało konkretne daty rozegrania Superpucharu Hiszpanii
  • Turniej będzie miał miejsce w Arabii Saudyjskiej w dniach 11-15 stycznia
  • Wezmą w nim udział Real Madryt, FC Barcelona, Real Betis i Valencia

Superpuchar Hiszpanii znów w Arabii Saudyjskiej – znamy szczegóły

W czwartek Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) podała szczegóły nadchodzącej edycji Superpucharu Hiszpanii. Przypomnijmy, że przed startem sezonu 2018/2019 doszło w tych rozgrywkach do wielkich zmian. Wcześniej trofeum trafiało do jednej z dwóch drużyn: najczęściej mistrza Hiszpanii bądź zdobywcy Pucharu Króla. Obie strony grały u siebie i na wyjeździe; oba spotkania miały miejsce przed startem sezonu ligowego.

Od 2019 roku Superpuchar Hiszpanii miał być rozgrywany w Arabii Saudyjskiej. Piszemy miał być, a nie jest, bo w wyniku pandemii koronawirusa, edycja 2020/2021 miała miejsce w Sewilli. Nadchodząca edycja będzie czwartą, w której udział wezmą cztery drużyny. Do wymienionych doszli bowiem wicemistrz oraz finalista Pucharu Króla.

Najbliższy turniej odbędzie się w dniach 11-15 stycznia. 11 i 12 będą mieć miejsce półfinały, zaś 15 obejrzymy finał. W jednej parze zmierzą się Real Betis z Barceloną, zaś w drugiej Real Madryt z Valencią.

Wszystkie trzy mecze odbędą się na stadionie Króla Fahda. Może on pomieścić 60 tysięcy kibiców. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej kolejności rozgrywane będą półfinały, ale RFEF przekonuje, że dowiemy się o tym niebawem.

Na ostatnich pięć edycji, trzy wygrał Real Madryt. W 2021 roku najlepszy okazał się Athletic, zaś w 2018 roku Barcelona.

Czytaj więcej: Z Anglikami trudno się targować. La Liga żegna jednego z najlepszych trenerów.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze