Lopetegui przed meczem z Atletico: nie patrzę na statystyki

Julen Lopetegui
Julen Lopetegui Pressfocus

Starcie Sevilli z Atletico jest absolutnym hitem 7. kolejki La Liga. Jest to zarazem jeden z ostatnich meczów dla Julena Lopeteguiego na poprawę swojej pozycji. Spekuluje się już, że Hiszpan może wkrótce zostać zwolniony. Trener Sevilli przed meczem podkreślił jakoś sobotniego rywala.

  • W sobotę o godzinie 18:30 Sevilla podejmie Atletico Madryt
  • Ekipa z Andaluzji jest w wyraźnym dołku, a w mediach pojawiają się już spekulacje na temat możliwego zwolnienia Julena Lopeteguiego
  • Trener Sevilli podkreślił jakość Atletico, jednak zaznaczył, że nie mają dla niego znaczenia statystyki

Lopetegui czeka na pierwsze zwycięstwo przeciwko Simeone

Sytuacja Sevilli z meczu na mecz robi się coraz poważniejsza. Ekipa z Andaluzji fatalnie weszła w sezon i po sześciu kolejkach zajmuje dopiero 15 miejsce w La Liga. Coraz słabsza jest również pozycja Julena Lopeteguiego, który wydaje się już być całkowicie wypalonym pracą w Sevilli. Szkoleniowiec mimo to nie martwi się o ewentualne zwolnienie. 

Przed meczem z Atletico Madryt Lopetegui wziął udział w konferencji prasowej, na której podkreślał jakość, jaką jego zdaniem ma ekipa Diego Simeone. Dodał również, że nie przejmuje się niekorzystnymi statystykami. 

– Zespół jest podekscytowany możliwością rywalizacji z tak silną ekipą jak Atletico Madryt. To zespół, który ma skład na wygranie Ligi Mistrzów i trenera, który ponad wszelką wątpliwość jest jego integralną częścią. To drużyna zdolna do częstego zmieniania systemów – mogą grać trójką lub czwórką z tyłu i nie robi im to różnicy – zaczął Hiszpan. 

Są mocni fizycznie, technicznie i potrafią zaadaptować swoją grę do każdego meczu. Mam kiepskie statystyki przeciwko Simeone, ale w ogóle na to nie patrzę. Ja nie pokonałem jego, a on nie pokonał mnie. Statystyki są obecnie bardzo modne, ale należy odpowiednio je interpretować. Każdy mecz jest inny i one nie mają nic wspólnego z każdym poprzednim – dodał. 

Sevilla zmierzy się z Atletico Madryt w sobotę o godzinie 18:30. Spotkanie rozegrane zostanie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.

Przeczytaj także: Barca planuje zredukować budżet płacowy o 150 mln euro

Komentarze