Buquets nie zdecydował jeszcze o odejściu

Sergio Busquets
Sergio Busquets Pressfocus

Wbrew wcześniejszym doniesieniom hiszpańskich mediów, związany z Barceloną Edu Polo przekazał w niedzielę, że Sergio Busquets nie podjął jeszcze decyzji o opuszczeniu klubu wraz z końcem sezonu. Xavi chciałby, żeby defensywny pomocnik został w Blaugranie i wprowadzał w arkana gry na tej pozycji Martina Zubimendiego, którego Barca planuje sprowadzić.

  • Hiszpańskie media podawały, że wraz z zakończeniem sezonu FC Barcelonę opuści Sergio Busquets
  • Edu Polo twierdzi, że pomocnik nie zdecydował jeszcze o odejściu z klubu
  • Xavi chciałby, żeby doświadczony Hiszpan został na kolejny sezon i wprowadzał do gry na pozycji defensywnego pomocnika swojego następcę

Busquets najważniejszym z weteranów Barcelony

Z grona weteranów, którzy pozostali w FC Barcelonie miejsce w wyjściowym składzie wciąż ma Sergio Busquets. Xavi stara się zaadaptować do gry na jego pozycji Frenkiego de Jonga, jednak jak na razie rozwój Holendra przebiega dość powoli. Dlatego też Xavi chciałby, żeby doświadczony Hiszpan pozostał w klubie na kolejny sezon. 

Hiszpańskie media zgodne były co do tego, że intencją Busquetsa jest odejście z Barcelony do MSL wraz z zakończeniem sezonu. Inne zdanie na temat przyszłości 34-latka ma Edu Polo. Jego zdaniem defensywny pomocnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o opuszczeniu szeregów Dumy Katalonii, a sztab szkoleniowy pracuje nad przekonaniem go do pozostania chociaż na rok dłużej. 

Busquets miałby zaznajamiać z grą na pozycji defensywnego pomocnika w Barcy Martina Zubimendiego. To właśnie jego Azulgrana wytypowała na następcę Hiszpana. Latem klub postara się prawdopodobnie o transfer zawodnika Realu Sociedad.

Sprawdź koniecznie: Barcelona gotowa do negocjacji z Atletico

Komentarze