Tebas zaskakuje. Wskazał najlepszy transfer tego lata w La Lidze

Aurelien Tchouameni
Aurelien Tchouameni fot. PressFocus

Javier Tebas znany jest ze swoich stronniczych wypowiedzi. Szef La Liga nie ukrywa, że prywatnie sympatyzuje z Realem Madryt. Tym razem zabrał głos na temat najlepszego transferu tego lata w Hiszpanii. Co ciekawe, nie wyróżnił Roberta Lewandowskiego.

  • Javier Tebas odpowiedział na pytanie dotyczące najlepszego transferu w Hiszpanii
  • Szef La Liga wyróżnił Aureliena Tchouameniego
  • 60-latek określił także Karima Benzemę najlepszym napastnikiem w lidze

Kontrowersyjny styl Tebasa

Bez wątpienia Javier Tebas nie jest najbardziej lubianym działaczem piłkarskim. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi, które raz na jakiś czas wychodzą na światło dzienne. Szef La Liga nie kryje się z sympatyzowaniem Realowi Madryt, czym regularnie gra na nosie kibicom FC Barcelony. Po raz kolejny dał on o sobie znać przy okazji prezentacji albumu Panini La Liga.

60-latek został zapytany o najlepszy letni transfer w Hiszpanii i zdecydował się wyróżnić Aureliena Tchouameniego. Francuz w lipcu zamienił AS Monaco na Real Madryt za kwotę 80 milionów euro i od samego początku bardzo dobrze się prezentuje. Udało mu się wejść w buty Casemiro, który przeniósł się do Manchesteru United.

Tebas odpowiedział także na pytanie dotyczące najlepszego napastnika w lidze. Wskazał Karima Benzemę, czyli strzelca trzech bramek w obecnym sezonie. Przy obu kwestiach szef La Ligi ominął nazwisko Roberta Lewandowskiego, czym wzbudził szereg kontrowersji. Zwłaszcza, że reprezentant Polski od swoich pierwszych chwil w nowym klubie zachwyca kibiców, media i kolegów z drużyny. W czterech dotychczasowych meczach na poziomie hiszpańskiej ekstraklasy strzelił pięć bramek.

Zobacz również: Ancelotti zabrał głos w sprawie kontuzji Benzemy

Komentarze