Poznaliśmy daty meczów Superpucharu Hiszpanii

Triumfatorzy rozgrywek Superpucharu Hiszpanii w 2022 roku
Triumfatorzy rozgrywek Superpucharu Hiszpanii w 2022 roku Pressfocus

Podobnie jak w ubiegłych latach tak też w tym sezonie Superpuchar Hiszpanii rozegrany zostanie w formacie mini turnieju, w którym udział wezmą cztery drużyny. Mecze rozegrane zostaną w Arabii Saudyjskiej, a w piątek poznaliśmy dokładne ich daty.

  • Udział w tegorocznych rozgrywkach Superpucharu Hiszpanii wezmą: Real Madryt, FC Barcelona, Real Betis i Athletic Bilbao
  • W piątek poznaliśmy dokładne daty rozgrywania spotkań
  • Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 11 i 12 stycznia

Na początku stycznia czeka nas rywalizacja o Superpuchar Hiszpanii

Od 2020 roku zmienił się format rozgrywania Superpucharu Hiszpanii, którego areną zmagań stała się Arabia Saudyjska. Trzeci raz z rzędu zespoły zmierzą się w mini turnieju, w którym udział wezmą cztery zespoły. Są to Real Madryt, FC Barcelona, Real Betis i Valencia. Do rozgrywek przystępują mistrz i wicemistrz Hiszpanii, a także finaliści pucharu Króla. 

W piątek Hiszpańska Federacja Piłkarska podała daty poszczególnych meczów Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt zmierzy się z Valencią w pierwszym półfinale w środę 11 stycznia 2023 roku. Zwycięzca zeszłorocznej edycji pucharu Króla – Real Betis zagra natomiast z FC Barceloną w czwartek 12 stycznia. Oba mecze półfinałowe, a także finał rozegrane zostaną na King Fahd Stadium w Arabii Saudyjskiej. 

Królewscy będą przystępować do rywalizacji jako obrońcy tytułu. W ubiegłym sezonie Los Blancos w finale pokonali Athletic Bilabo 2:0, zdobywając tym samym swój 12 Superpuchar Hiszpanii.

Przeczytaj również: Dobre wieści z Madrytu. Pomocnik powrócił do treningów

Komentarze