Barcelona wykonała obowiązek. Bramkostrzelny mecz na pożegnanie

Ferran Torres
Ferran Torres Pressfocus

Barcelona pożegnała się z Ligą Mistrzów. Drużyna Xaviego, która na wiosnę wystąpi w Lidze Europy, pokonała 4:2 Victorię Pilzno na jej terenie.

Xavi może być zadowolony z drużyny

Barcelona zmagania w tej edycji Ligi Mistrzów zamierzała zakończyć tak, jak je rozpoczęła. Planem wicemistrza Hiszpanii na wtorkowy wieczór był triumfie w Pilznie z Viktorią, która nie miała na swoim koncie nawet zdobytego punktu. Zwycięstwo drużyny Xaviego było zatem obowiązkiem.

Przyjezdni dość szybko sprawili, że dalsza część spotkania upłynęła im komfortowo. Barcelonę w szóstej minucie na prowadzenie wyprowadził Marcos Alonso. Minutę przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił zaś Ferran Torres. Hiszpan po zmianie stron do swojego dorobku bramkowego dołożył drugie trafienie. Ten szczęśliwy dla niego moment przedzielił Thomas Chory, który wykorzystał rzut karny. Czech trafił później jeszcze na 2:3. Barcelona finalnie zwyciężyła 4:2, ponieważ do siatki trafił Pablo Torre. Tym samym wicemistrz Hiszpanii udanie pożegnał się z Ligą Mistrzów.