Barca pracuje nad wypożyczeniem skrzydłowego

Alex Collado (z lewej)
Alex Collado (z lewej) Pressfocus

Wygląda na to, że marzenia Alexa Collado o szansie w seniorskim zespole FC Barcelony się nie ziszczą. Portal Relevo przekazał, że wychowanek Dumy Katalonii prawdopodobnie zostanie odesłany na wypożyczenie, wobec braku perspektyw na regularne występy.

  • Media sugerowały latem, że szansę w nowym sezonie może otrzymać Alex Collado
  • W formacji ataku FC Barcelony zrobiło się jednak zbyt tłoczno, by wychowanek mógł liczyć na regularne występy
  • Klub pracuje już nad wypożyczeniem Hiszpana

Collado nie spełni marzenia o grze w FC Barcelonie

Alex Collado to zdecydowanie jeden z najbardziej pechowych piłkarzy FC Barcelony ostatnich lat. W ubiegłym sezonie skrzydłowy był o krok od przenosin do Sheffield United, jednak operacja nie została sfinalizowana, a Hiszpan znalazł się w “piłkarskim niebycie”. Nie został on zgłoszony do rozgrywek La Liga jako piłkarz Blaugrany, wobec czego mógł on jedynie przez kilka miesięcy trenować z zespołem.

Zimą odszedł na wypożyczenie do Granady, gdzie był ważnym ogniwem zespołu i mógł cieszyć się z regularnej gry w La Liga. Istniały przesłanki, że zawodnik miał otrzymać w nadchodzącym sezonie szansę od Xaviego, który był zadowolony z jego postawy w trakcie treningów. Podczas tournee w USA 23-latek rozegrał jedynie po kilkanaście minut w meczach z Interem Miami i Juventusem. 

Latem do Barcy trafił Raphinha, a klub przedłużył umowę z Ousmanem Dembele, wobec czego w formacji ataku, a w szczególności na pozycji skrzydłowych zrobiło się bardzo ciasno. Klub zdecydował, że najlepszą opcją dla Collado będzie odejście na wypożyczenie. Albert Roge z Relevo przekazał, że skrzydłowy ma oferty z Olympiakosu, Celticu i dwóch drużyn z La Liga. Preferowałby jednak pozostanie w lidze hiszpańskiej.

Czytaj: Laporta: lepiej dla Umtitiego i Bratihwaite’a, jeśli zmienią kluby

Komentarze