Rezerwowi Barcy najskuteczniejsi w Europie

Raphinha
Raphinha Pressfocus

FC Barcelona we wtorek dokonała wyjątkowo trudnej sztuki – wygrała z Osasuną 2:1, choć do przerwy przegrywała 0:1 i do tego grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Roberta Lewandowskiego. Zwycięstwo zapewnił rezerwowy Raphinha. Zawodnicy wchodzący z ławki w tym sezonie zapewniają Barcy dużo bramek.

• FC Barcelona odwróciła w drugiej połowie losy rywalizacji z Osasuną i wygrała 2:1
  • Tylko pięć zespołów w historii La Liga wygrało swoje spotkania, przegrywając i grając w osłabieniu
  • Za sprawą trafienia Raphinhy, Barca może pochwalić się najskuteczniejszymi rezerwowymi w TOP 5 ligach europejskich

Rezerwowi wnoszą wiele do gry FC Barcelony

Zaledwie pięć drużyn do tej pory w historii La Liga triumfowało, przegrywając i grają w osłabieniu. We wtorek dokonała tego również FC Barcelona. Duma Katalonii do przerwy przegrywała z Osasuną 0:1, a sytuację skomplikowała czerwona kartka dla Roberta Lewandowskiego. Udało jej się jednak ostatecznie wygrać dzięki trafieniu Raphinhy w końcówce spotkania.

Gol Brazylijczyka był już ósmym trafieniem piłkarza rezerwowego dla FC Barcelony w tym sezonie. Pod tym względem Blaugrana nie ma sobie równych nie tylko w La Liga, lecz również w TOP 5 ligach europejskich. Zawodnicy wchodzący z ławki wielokrotnie dawali drużynie impuls i byli w stanie doprowadzić do odwrócenia losów spotkania. Tak, jak zrobił to we wtorek Raphinha.

Dzięki wygranej z Osasuną Barca umocniła się na pozycji lidera tabeli ligi hiszpańskiej. Nad drugim Realem Madryt ma już pięć punktów przewagi. Królewscy w czwartek zmierzą się na Estadio Santiago Bernabeu z Cadiz.

Przeczytaj też: Barcelona pokazała charakter, Athletic w czołówce – wtorek w La Lidze